• Administrativní budovy :

AKTUALITY

Zjistit více

V úterý 8.11.2022  se u příležitosti 77. výročí založení Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni konalo slavnostní zahájení provozu nového kampusu. Vše za účasti našeho pana ředitele a kolegů architektů/projektantů VPÚ DECO PRAHA a.s., kteří měli projekt na starosti.
Ohlasy:
https://lnkd.in/eqXhrg5Q
https://lnkd.in/ew6yzXmT
https://lnkd.in/ek8zyiYA
https://lnkd.in/ektFdUY9
https://lnkd.in/erxpp-Rv
https://lnkd.in/emkKRKTJ

Náplavka Radbuza Plzeň

Začala rekonstrukce Průmyslového paláce

Na začátku roku začala rekonstrukce a dostavba Průmyslového paláce.
Proběhla demolice podsklepené části levého požárem zničeného křídla a betostánků za pravým stávajícím křídlem. Je provedené částečné zajištění stavební jámy, piloty a provádějí se vrty pro tepelné čerpadlo. Stále probíhá překládání inženýrských sítí.
Ve střední hale a pravém křídle se postupně odkrývají jednotlivé konstrukce stavby, probíhá aktualizace projektu dle závěru doplňujících průzkumů.
Byla snesena centrální věž ze střední haly.
Stávající ocelové konstrukce bude nutné po zpřístupnění otryskat, sanovat zkorodované části a po nutném statickém zesílení natřít.

Aktualizace Unimec II

Zkolaudováno – UNIMEC II
Na začátku léta proběhla kolaudace Plzeňské lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Nová škola mohutně vyčnívá nad městem a svojí výraznou černobílou keramickou fasádou o sobě dává vědět už od příjezdu z centra. Oproti poměrně přísnému vnějšku s jasně vyčnívajícím vstupem se uvnitř rozehraje barvami postupujícími vzhůru po jednotlivých podlažích vítajících k návštěvě.
Během letních prázdnin v budově probíhá stěhování, zaměstnanci se postupně „zabydlují“ a vše se připravuje tak, aby se na fakultě mohl zahájit nový akademický rok 2022/23.
Tímto přejeme všem zaměstnancům a studentům, ať se jim zde líbí a práce a učení jim jde od ruky.